Siyah Beyaz Doğan Manda Yavrusu Köylüleri Şaşırttı!

Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bağlı Kümbet köyünde, hayvan sahibi İsmail Öcalan'a ait mandanın dünyaya gelen yavrusu, köylüleri şaşırttı.

Siyah Beyaz Doğan Manda Yavrusu Köylüleri Şaşırttı!
24 Temmuz 2023 - 14:10
Siyah beyaz benekli renkleriyle dikkat çeken ve inek yavrusunu andıran bu küçük manda, bölgede eşine az rastlanan bir doğa harikası.

Türünün bölgedeki tek örneği olan bu manda yavrusu, çevre köylerden dahi ilgi görmeye başladı.


 İsmail Öcalan, yavrusunun farklı renkleri nedeniyle ilk başta kendilerinin de şaşırdığını belirtiyor. Görenlerin ise öncelikle inek yavrusu zannettiği bu şirin yavru, büyük ilgi buluyor.

Sahibi Şaşkın!
Manda yavrusunun sahibi İsmail Öcalan, "Böyle bir yavrumuz doğdu. Siyah beyaz benekli. Önce bizde çok şaşırdık, İnek yavrusu gibi, görenler zaten ilk önce inek yavrusu zannediyor. Yavrumuzu yakın köylerden de görmeye geliyorlar, gören herkes şaşırıyor" diyerek duygularını paylaşıyor.

Hayvan sahibinin eşi Meryem Öcalan da, "Biz ilk defa böyle bir şey gördük. Yavrumuz daha 2 günlük, onu çok seviyoruz. Benim çocuğum sevmeden işe gitmiyor" şeklinde konuşarak yavrunun aileleri tarafından ne kadar sevildiğini ifade ediyor.Bu haber 265 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum